Zasiłki rodzinne i podatki z zagranicy - Usługi

Telefon +48 77 543 23 03

menu

Wykaz oferowanych usług


 

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę oferowanych usług. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania do poniższej listy stoimy do Państwa  dyspozycji. Zapraszamy także lektury opisów poszczególnych usług.

 

Niemcy 

 Rozliczenie podatku z Niemiec 

Rozliczenie podatku

Jeżeli uzyskano dochody w Niemczech – czy to ze stosunku pracy, czy z innych źródeł, np. chorobowe wypłacone przez Krankenkasse, bezrobotne wypłacane przez urząd pracy bądź jest wypłacana renta – należy złożyć zeznanie podatkowe do niemieckiego urzędu skarbowego i uregulować swoje sprawy. Oferujemy pomoc w sporządzeniu zeznania podatkowego i odzyskiwaniu ewentualnej nadpłaty podatku.

Zasiłek rodzinny w Niemczech

Kindergeld

Okres pracy w Niemczech jest dłuższy niż pół roku?  Dzieci są w wieku do 25 lat i nadal się kształcą? Warto zadbać o to, by pociechy otrzymywały należne im świadczenia rodzinne. Oferujemy pomoc w złożeniu wniosku o Kindergeld oraz koordynację sprawy do czasu otrzymania decyzji.

 Kleingewerbe

Rozliczanie "Gewerbe"

Osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w Niemczech, które są świetne zaznajomione ze swoim fachem, ale brak im chęci i czasu na spełnienie wymagań urzędów w kwestiach podatkowych polecamy swą pomoc w rozliczeniu podatków (Einkommensteuer, Umsatzsteuer, Gewerbesteuer).

Steuerklasse

Zmiana klasy podatkowej

Zbyt wysoki podatek, czy wręcz przeciwnie, odprowadzane zaliczki na podatek są zbyt niskie? Sytuacja finansowa bądź stan cywilny się zmieniły? Warto pomyśleć wtedy o zmianie klasy podatkowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą.

Elterngeld

Elterngeld

Czas narodzin maluszka coraz bliżej? Już dziś pomyślcie Państwo o pierwszych 12 miesiącach życia Waszej pociechy. Wniosek na Elterngeld umożliwi Państwu uzyskanie świadczeń już od pierwszych chwil życia dziecka jeżeli zdecydujecie się Państwo zrezygnować z pracy lub ograniczyć do 30 godzin w tygodniu. Życiowy partner również może cieszyć się wspólnymi chwilami z dzieckiem, decydując się na przerwanie pracy na minimum dwa miesiące. Zapewniamy profesjonalną pomoc w uzyskaniu decyzji.

 Ekwiwalent / odszkodowanie za urlop

Odzyskanie odszkodowania / ekwiwalentu z SOKA-BAU

Dzięki naszym staraniom, możecie Państwo wnioskować o wypłatę ekwiwalentu lub odszkodowania z kasy Soka - Bau. Jeżeli byliście Państwo pracownikami branży budowlanej a urlop nie został wykorzystany (lub wypłacony) -o odszkodowanie można ubiegać się do dwóch lat wstecz.  

 Landowe macierzyńskie

Landeserziehungsgeld

Jeżeli Państwa pociecha skończyła roczek i w dalszym ciągu pozostaje pod opieką jednego z rodziców (który zajmuje się dzieckiem kosztem powrotu do pracy, bądź rezygnuje z umieszczenia dziecka w żłobku) można ubiegać się o świadczenie Landeserziehungsgeld. Pomagamy w złożeniu wniosku i dopełnieniu formalności, aby umożliwić pozostanie przy dziecku przez jak najdłuższy czas. UWAGA – świadczenie to wypłacane jest wyłącznie dla osób, które są zameldowane na terenie 3 Landów: Bawarii, Saksonii i Turyngii!

Zasiłek z tytułu opieki nad dzieckiem 

Betreuungsgeld

Elterngeld i Landeserziehungsgeld został w pełni wypłacony, a w dalszym ciągu chciałoby się jednak pozostać z maluszkiem w domu bez konieczności oddania go do żłobka/przedszkola, ponieważ należałoby wrócić do pracy, by wspomóc domowy budżet? Dla mieszkających/pracujących w Bawarii jest rozwiązanie! Można wnioskować o Betreuungsgeld i cieszyć się wspólnym czasem z bobasem aż do trzeciego roku życia. Należy złożyć wniosek i spełnić kilka warunków – oferujemy pomoc w przebrnięciu przez ten etap.  

 

Austria

 Zwrot podatku z Austrii

Rozliczenie podatku dochodowego

Jak odzyskać nadpłacony podatek? Austriacki Finanzamt wysłał wezwanie do rozliczenia?  Pomożemy we wszelkich formalnościach związanych ze złożeniem zeznania. Uwaga, w Austrii można rozliczyć podatek nawet do 5 lat wstecz!  

Rodzinne z Austrii

Familienbeihilfe

W trosce o przyszłość Państwa dzieci oferujemy kompleksową pomoc w uzyskaniu prawa do świadczeń rodzinnych. Jeżeli tylko pracujecie Państwo w Austrii od co najmniej dwóch miesięcy i posiadacie ubezpieczenie zdrowotne oraz wspólne zameldowanie...  

Kinderbetreuungsgeld

Kinderbetreuungsgeld

„Świeżo upieczonym” rodzicom gratulujemy i oferujemy pomoc w uzyskaniu świadczenia wychowawczego z Austrii. Wypłata Kinderbetreuungsgeld jest możliwa, jeżeli co najmniej jeden z rodziców pracuje w Austrii…

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

info@intertax24.com

 Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Poniedziałek - piątek: 9:00- 16:00
    
Sobota: 9:00 - 12:00

Jesteśmy także na:

   Instagram